Her damlasından sağlık akıyor! Etkisi hiçbirinde yok, tahrişi ortadan kaldırıyor

Sedir ağacı esansiyel yağı, tahriş olmuş cildin yanı sıra sivilce ve egzama gibi durumların da tedavi edilmesini sağlayan antiinflamatuar, antifungal ve antibakteriyel özellikler içerir.

Septik olmalarını önler ve onları tetanoz mikroplarından korur. Sedir Ağacı Yağı, genel sağlık için bir tonik olarak bilinir çünkü organların, özellikle de beyin, karaciğer ve böbreklerin sağlığını ve işlevini destekler.

Bu yağın saç uzamasını artırdığı ve çeşitli alopesi türlerini tedavi ettiği bilinmektedir. Sedir ağacı esansiyel yağıyla yapılan bir saç derisi masajı, başın kan dolaşımını artırır.

Şampuanınıza veya saç kreminize dört ila beş damla sedir ağacı yağı karıştırmanız önerilir.

Sedir ağacı esansiyel yağı, stresi ve kaygıyı hafifletmeye ve zihni yatıştırmaya yönelik çalışan bir kokudur. Ayrıca daha iyi odaklanmanıza yardımcı olur. Yağın topikal olarak uygulanması, artrit ile ilişkili ağrıyı ve iltihabı hafifletebilir

Yatmadan önce yağı göğsünüze ve boğazınıza sürmek öksürüğü, baş ağrısını ve sulu gözleri hafifletebilir ve burnunuz tıkalıysa, üst dudağınıza biraz sürmek daha iyi nefes almanıza yardımcı olabilir.

Bu yağ, bağırsak, kaslar, kalp ve sinirlerle ilgili spazmları hafifletebilir. Huzursuz bacak sendromu, solunum nöbetleri, astım ve diğer spazmodik rahatsızlıklardan muzdaripseniz, sedir ağacı esansiyel yağı rahatlama sağlayabilir.

Ayrıca bir diüretik görevi görür, bu da idrar yolu enfeksiyonları, hipertansiyon, artrit, romatizma, yüksek tansiyon ve obezite gibi rahatsızlıklara yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x